• Tunaset Gümrük Müşavirliği
  • ve Global Lojistik LTD. ŞTİ.

GENEL BAKIŞ

İnsan Kaynakları Politikamız

İşimizin kalitesinin personelimizin kalitesine bağlı olduğunun bilinci ile hareket ederiz. Sahip olduğumuz bu kaliteye, çalışanlarının dürüst, ahlaklı, çalışkan iş gücü ve desteği ile ulaşan ve en önemli değerinin insan kaynağı olduğuna inanan Tunaset;

  • Görevinin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip kaliteli insan gücünü bünyesine kazandırmayı,
  • Çalışanlarının yaratıcılıklarını kullanabilecekleri ve fikirlerini dile getirebilecekleri etkin bir iletişim ve motivasyon ortamı sağlamayı,
  • Çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerini ön planda tutarak, sürekli öğrenme ve gelişimi desteklemeyi,
  • İşini severek yapan ve mutlu çalışan olabilmek için gerekli zemini sağlamayı,
  • Çalışan performanslarını objektif kriterlerle değerlendirerek, yüksek performansı ödüllendirmeyi ve teşvik etmeyi,
  • Ekip çalışmasına takım ruhuna inanan, kaynaklarını ve zamanı doğru kullanan ve aynı zamanda sosyal sorumluluk duyarlılığı yüksek insan kaynağını hedefleyen,
  • Yenilikçi insan kaynakları uygulamalarını hayata geçirerek çalışanlarına daima en iyiyi sunmayı insan kaynakları politikası olarak benimsemiştir.

ÖLÇÜLEBİLİR VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI GERÇEK BAŞARIDIR.

UYGULAMALARIMIZ

İŞE ALIM
Doğru adayı uygun pozisyonla eşleştirmeyi amaç edinen işe alım sürecinde, açık pozisyonlar için şirketimizin veri tabanı, kariyer portalları ve bireysel başvurular değerlendirilerek, adaylar ön görüşmeye davet edilmektedir. İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yetkinlik bazlı mülakat teknikleri kullanılarak yapılan ön görüşme sonucunda uygun görülen adaylara, pozisyonun gerekliliğine göre, yabancı dil testi, kişilik envanteri ve vaka çalışmaları uygulanmakta, sonrasında ilgili bölüm yöneticileri ile görüşmeleri sağlanmaktadır. Bölüm yöneticisi tarafından onaylanan adaylara, referans araştırması ve ücret çalışmaları sonrasında iş teklifi yapılır. İşe başlayan kişilerin Tunaset’de adaptasyon sürecini hızlandırmak amacı ile Oryantasyon programı düzenlenir. Ayrıca kapanan pozisyon sonrasında görüşülen tüm adaylara geri bildirimde bulunulur.
İŞ BAŞVURUSU
Açık olan pozisyonlara Kariyer.net sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu ilanlara doğrudan kariyer.net üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca genel başvurularınız için öz geçmişinizi info@tunaset.com adresine mail ile gönderebilir ya da internet sitemiz üzerinden başvuru formu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.
STAJ OLANAKLARI
Şirketimizde; Meslek Liseleri’nin ve üniversitelerin faaliyet alanlarımız ile ilgili bölüm öğrencilerine staj olanağı sağlanır. Staj yapmakla yükümlü öğrencilere, kontenjanımız ölçüsünde staj olanağı sunmak, staj süresince öğrencilerin performanslarını izlemek, sonunda değerlendirmek ve üstün performans gösteren öğrencileri, öğrenimleri sonunda, Şirketimizde istihdam fırsatı yaratmak yaklaşımındayız. Staj başvuruları, her yıl Nisan ayı sonuna kadar alınmakta ve değerlendirilerek Mayıs ayı sonunda geri bildirimde bulunulmaktadır.
 
KARİYER YÖNETİMİ
Performans değerlendirme sisteminden çıkan neticeler ile eğitim ihtiyaçları, eğitim sonuçları ve pozisyonu karşılama yüzdesi göz önünde bulundurularak kişinin kariyer yolu çizilmektedir. Tüm bu kriterlerden yüksek sonuçlar elde eden çalışanlar ise yetenek gelişimi programı çerçevesinde Tunaset’in gelecekteki yöneticileri olmak için yetiştirilerek ilerlemektedirler.
EĞİTİM VE GELİŞİM
Tunaset, çalışanlarının sürekli öğrenebilecekleri, deneyebilecekleri ve gelişebilecekleri bir eğitim ve geliştirme sürecinin olmasının kurumun gelişimi ve ilerlemesinin önemli bir parçası olduğuna inanır. Bunun için tüm çalışanlara gelişimlerini desteklemek için eşit olanaklar ve fırsatlar sağlanır. Çalışanların eğitim ihtiyaçları eğitim talep formları ile belirlenir ve yıllık eğitim planları oluşturulur. Ayrıca yıl içerisinde ihtiyaç duyulan eğitimler de plana dâhil edilerek sürekli gelişim sağlanır.
 PERFORMANS DEĞERLENDİRME
  Tunaset Performans yönetimi süreci iki adımdan oluşur;
  1. Adım; Yetkinlik Bazlı Performans Değerlendirme ve KPI
  2. Adım; Hedef Bazlı Performans Değerlendirme
TUNASET’TE SOSYAL YAŞAM

Genel Müdürlük merkezimiz; kendine özgü tasarımı ile lojistik sektörünün esintisini taşıyan, çalışanlarına ferah ve konforlu bir çalışma ortamı sağlayabilmek amacı ile düşünülerek tasarlanmış bir iş yeridir.

Bulunduğu Ticaret Sarayı içerisinde öğlen aralarını keyifli sohbetlere çevirebilecekleri kafeterya mevcuttur. Şirket içerisinde spor salonu, kitap okuma, film izleme, oyun oynama (Playstation, tabu, tavla ve satranç vb.) gibi sosyal aktivitelerin gerçekleştiği alanlar bulunmaktadır.

Takım ruhunu pekiştirmek ve çalışanlarımızın iletişimlerini ve paylaşımlarını arttırabilmek için çeşitli sosyal aktiviteler organize edilmektedir.

KARİYER GENEL BAKIŞ