• Tunaset Gümrük Müşavirliği
  • ve Global Lojistik LTD. ŞTİ.

TEKNİK DÜZENLEMELER

Teknik Düzenleme Konusunda Uzman Kadromuz İle Hizmetinizdeyiz

Teknik Düzenlemeler

Tunaset, tüm operasyonel uygunluk değerlendirmesi işlemlerinde uzmandır. Türkiye gümrük uygunluk değerlendirmesi sırasındaki operasyonel iş süreçleri sahada bulunan operasyon personellerinin yapmış olduğu data girişleri ile terminaller üzerinden an be an kayıt altına alınmaktadır. İstenildiğinde bu kayıtlar internet üzerinden görülebilmekte ya da anlık e-posta olarak gönderilmekte ve de istenilen aralıklarda düzenli raporlanabilmektedir.

Başlıca Teknik Düzenlemeler işlemleri şöyledir;

TAREKS Uygulamaları
Ekonomi Bakanlığı’nın dış ticarette risk esaslı kontrol sistemi kapsamındaki tüm işlem süreçleri uzman personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

TSE Uygunluk Değerlendirmesi İşlemleri
Türk Standardları Enstitüsü’nün İthalat Müdürlüklerinde, konusunda eğitimli ve tecrübeli profesyonel bir ekiple uygunluk değerlendirme süreçleri en hızlı ve de en etkin şekilde gerçekleştirilmektedir.

Ürün Denetmenleri Grup Başkanlığı İşlemleri
Ekonomi Bakanlığı Bölge Müdürlükleri’ne bağlı Ürün Denetmenleri Grup Başkanlıkları tarafından yapılan uygunluk değerlendirmelerinin tüm süreçleri buralarda yerleşik uzman personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

Ölçüler ve Ayarlar İşlemleri
Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri çerçevesinde yürütülen ölçü ayar işlemleri için tecrübeli ve uzman bir ekiple bu hizmetler verilmektedir.

Garanti Belgesi İşlemleri
Talep olması durumunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylı satış sonrası hizmet yeterlilik ve garanti belgeleriniz için gerekli servis ağlarının oluşturulması ve belgelerinin çıkarılması için danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Uygunluk Değerlendirmesi İşlemleri
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınması gereken uygunluk yazıları, kontrol belgeleri ve özel izinler tarım ofislerimizde uzman ekiplerimiz ile hızlı etkin şekilde takibi sağlanıp sonuçlandırılır.

Kullanılmış/Yenileştirilmiş Eşya İthal İzni İşlemleri
Ekonomi Bakanlığı ilgili mevzuatları çerçevesinde siparişi düşünülen eşyaların kullanılmış eşya ithal izni işlemleri yapılmaktadır.

Teknik Düzenlemeler Belge Bilgi İnceleme İşlemleri
Talep edilmesi halinde uygunluk değerlendirmesine konu olan ürünlerin teknik belgelerinin, bilgilerinin güncel ve geçerliliği ile ilgili inceleme ve değerlendirmeleri gerçekleştirmekte deneyimli kadrosuyla olası riskleri ortadan kaldırmaktadır.

Danışmanlık
Tunaset, talep eden müşterilerine tüm uygunluk değerlendirmesi faaliyetlerinde ithalat veya sipariş öncesi danışmanlık hizmetlerini profesyonel kadrosuyla vermektedir.

Özel İzinler
Uygunluk değerlendirmesine konu olan özel proje bazlı işlemlerinin yürütülmesi ve takibi hizmetleri verilmektedir.

Teknik Düzenleme Konusunda Uzman Kadromuz İle Hizmetinizdeyiz